Vacature/uitdaging: Leiding voor de WELPEN

Als leidinggevende bij onze speltak Welpen (leeftijdsgroep 7-11 jaar) zorg je, samen met de rest van het team en de teamleider, voor een te gek programma voor de jeugdleden, waarbij meiden en jongens worden uitgedaagd zich persoonlijk te ontwikkelen. De Welpen draaien één keer per week op zaterdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Buiten deze 'opkomsten' bereid je als leidingteam het programma en de eventuele kampen voor.

 

Scouting Pijnacker is aangesloten bij Scouting Nederland. Scouting Pijnacker heeft 90 leden en is van plan verder te groeien in leden maar vooral ook in kwaliteit van onze activiteiten. Uitdaging en plezier staan daarbij voorop.

 

Ben jij een enthousiaste en daadkrachtige vrijwilliger, op zoek naar een nieuwe uitdaging, waarbij je de mogelijkheid krijgt om in Pijnacker betekenisvol te zijn voor de ontwikkeling van kinderen? Vind je het leuk om, samen met andere enthousiaste vrijwilligers, iets op te bouwen in je eigen buurt? Ben je bovendien een paar uur in de week hiervoor beschikbaar, dan zijn wij op zoek naar jou!

Een enthousiaste leider M/V (vrijwillig)

 

Functieprofiel

Je bent leid(st)er van kinderen in de leeftijdsgroep Welpen (7-11 jaar) en organiseert hiervoor wekelijks Scoutingactiviteiten. Dit zijn activiteiten die zich kenmerken door samenspel en uitdaging met hierin een bijzondere plek voor buitenleven. Activiteiten binnen Scouting zijn veelzijdig en afwisselend. Leidinggeven binnen Scouting vindt plaats in teams van 2 à 4 personen. De kinderen zijn verdeeld over de leeftijdsgroepen Bevers (5-7j), Welpen (7-11j), Scouts (11-15j) en Explorers (15-18j).

Wat doet een leid(st)er?

 • Organiseert activiteiten voor een groep kinderen, samen met andere teamleden
 • Organiseert weekendkamp(en) en/of het jaarlijkse zomerkamp
 • Begeleidt jeugdleden in hun persoonlijke ontwikkeling
 • Actief om onze vereniging en zichzelf te verbeteren, b.v door het volgen van trainingen
 • Neemt deel aan het overleg binnen de groep met de overige vrijwilligers
 • Neemt deel met het team en de jeugdleden aan regionale of (inter-)nationale activiteiten.

Belangrijk:

Inschatting tijdsbelasting:

 • Circa 3à 4 uur per week (inclusief de overleggen en voorbereidingen)
 • 1 à 2 weekendkampen en het jaarlijkse zomerkamp

Wij bieden:

 • Een inspirerende functie waarin je een plezierige en leerzame vrijetijdsbesteding helpt bieden aan kinderen en jongeren
 • Samenwerking met andere betrokken en enthousiaste vrijwilligers
 • Het opdoen van veel nieuwe contacten
 • De mogelijkheid jezelf verder te ontwikkelen

­

Voor een kennismaking met onze activiteiten kijk op onze Facebookpagina.

Onze voorzitter geeft graag meer informatie.

Download hier de vacature leiding Scouting Pijnacker in PDF formaat